Whatsapp'ta Paylaş

Genel Koşullar

GENEL KİRALAMA KOŞULLARI

ARAÇ KİRALAMA KURAL ve KOŞULLARI

 1. Kaza durumunda aracın güncel rayiç fiyatının %10’u müşteriden tahsil edilecektir.
 2. Kaza raporu tutulmayan tüm hasar ücreti, müşteriden tahsil edilecektir.
 3. Aracı kiralayan müşteri dışında, sözleşmede kaydı bulunmayan kişilerin kullanımı sebebiyle oluşan kaza vb. tüm sorumluluk sözleşmede adı kayıtlı müşteriye aittir. Ve hasar ödemesi müşteriden tahsil edilecektir.
 4. Trafik cezaları, HGS vb. ücretler müşteriye aittir.
 5. Alkollü olup, karışılan bütün kaza, hukuki, yasadışı olaylarda tüm sorumluluk müşteriye aittir.
 6. Kaza durumunda aracın serviste kaldığı gün süresinde aracın iş kaybı ücreti müşteriden tahsil edilecektir.
 7. Müşterinin kendi hatası olarak araçta alt-üst mekanik ve kaporta aksamı, motor, şanzıman vb. oluşan hasar ücreti müşterinden tahsil edilecektir.
 8. Tek taraflı kazalarda araçta oluşan hasarların kasko kapsamı dışında kalan araç rayiç bedelinin %10’u tutarındaki muafiyet bedeli müşteriden tahsil edilecektir.
 9. Tek taraflı kazalarda aracın değer kaybı ücreti aracın güncel satış fiyatı üzerinden hesaplanıp, kayıp değeri müşteriden tahsil edilecektir.
 10. Kaskonun karşılamadığı tüm masrafları ve aracın kullanıldığı süre içindeki trafik cezalarını, ayrıca müşteri adına düzenlenen trafik cezalarını müşteri tarafından ödenecektir.
 11. Araç Kiralamada günlük kilometre limitleri aşağıdaki gibi uygulanmaktadır. Kilometre aşımlarında her 1 km için 5 TL+KDV tahsil edilecektir.

1-10 Gün=3000, KM 10+ gün kullanım süresindeki kilometre üst sınırı 3500 KM dir.

 1. Araçların kullanım alanı Doğu Karadeniz bölgesi olarak sınırlandırılmıştır.
 2. Tüm araçlar temizletilip kiraya hazır bir şekilde müşterilere teslim edilmektedir. Araç iadesinde aracın kirlilik durumuna göre yıkama veya kuaför ücreti müşteriden tahsil edilecektir.
 3. Tek günlük kiralama süresi 24 saattir. 24 saatin dışında kalan 2. Saat için müşteriden 1 günlük kiralama ücreti tahsil edilecektir.
 4. Müşterinin gün uzatma ücreti güncel kiralama fiyatlarından tahsil edilecektir.
 5. Araç kiralama sözleşmesinde lastik, cam ve far bölgelerinden oluşacak tüm hasarlar kasko kapsamı dışındadır.
 6. Sözleşmede araç tahsis sırasında belirtilen dönüş gününden önce araç iadesinde, kullanılmayan gün iadesi yapılmamaktadır.
 7. Araç kiralama sözleşmesi kapsamında alınan teminat ücreti kiralama süresinin tamamlanmasından itibaren 10 gün içinde iade edilecektir.
 8. Herhangi bir kaza durumunda; güvenlik güçlerinin veya karşılıklı iki tarafın kaza tespit raporunda, sözleşmede adı ve soyadı yazılı olmayan bir sürücünün tespit edilmesi halinde maddi ve manevi tüm hasarlar sözleşmede kayıtlı olan müşteriden tahsil edilmektedir.
 9. Kazayla ilgili, araç kiralama müşterisinin alkol raporunu ibraz etmemesi/edememesi veya raporda alkollü olduğunun tespit edilmesi halinde; araçta oluşan tüm hasarlar ile birlikte, devlete ve özele ait herhangi bir kuruma/kişiye/ nesneye verilen zararların ücretini ödemekten ve manevi kayıplarını karşılamaktan sorumludur. Bu durumda kasko tamamen devre dışı kalmaktadır.
 10. Tek taraflı kazalardaki hasarlar nedeniyle araçta oluşan değer kaybı, araç alım ve satım piyasasındaki güncel fiyatına göre araç kiralama müşterisinden defaten ve peşin olarak tahsil edilmektedir.
 11. Kaza raporunun Sigorta ve Reasüranslar Birliği temsilcileri tarafından incelenmesi ve kaskonun kaza durumu nedeniyle onarım dışında bıraktığı hasarlar, 2. Ve 3. Kişilere veya kurumlara verdiği zararlar araç kiralama müşterilerinden defaten ve peşinen tahsil edilmektedir.

 

GİZLİLİK

Bize bu kiralamanız için vermiş olduğunuz herhangi bir bilgiyi, 3.şahıslarla ticari amaçlı olarak paylaşmaz; kişisel gizliliğinize maksimum önemi veririz. Paylaşmış olduğunuz bilgileri, rezervasyon almak, sizi müşteri listemize eklemek, ödeme almak ve kiralama sözleşmesinde belirtilen koşullara uygun olarak, araç sizin kullanımınızdayken ve döndükten sonra ortaya çıkabilecek takip gerektiren konuların araştırılması amacıyla kullanabileceğimizi kabul edersiniz. Bize vermiş olduğunuz bilgileri, istatistik ve pazar araştırması amaçlı da kullanabiliriz. Eğer kiralama sözleşmesi koşullarına aykırı davranırsanız, gelecekte sizinle ilgili karar vermede kullanmak üzere bunu kayıtlarımıza alabiliriz. Bu bilgiyi, kredi değerlendirme kuruluşları, Emniyet ve Trafik polisi, borçlu olduğunuz kurumlar ve sizinle ilgili bilgiye göre onların müşterisi olup olamayacağınıza karar verecek diğer kuruluşlarla ve Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) ile paylaşabiliriz. Size araç verip vermeme konusunda diğer kuruluşlardan sizin araç kiralama geçmişinizle ilgili bilgi toplayabileceğimizi kabul edersiniz. Bu kiralama sözleşmesinde adı geçen sizin ve ek sürücülerin bilgileri, kamu kuruluşları ve mahkemeler tarafından talep edildiğinde vereceğimizi kabul edersiniz.

SÖZLEŞMEYİ SONLANDIRMA
Kira bedellerinin zamanında ödenmemesi durumunda, sözleşme hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeniz tek taraflı fesih olur. Bu durumda otomobilin derhal ESAS TRAVEL&RENTACAR Ofisine iade edilmesi gerekmektedir. Aracın iade edilmemesi halinde kiracı, emniyeti suistimal suçunu işlemiş olduğunu kabul eder. Sözleşmenin tarafımızca tek taraflı olarak sonlandırılmış olması, söz konusu sözleşmeden doğan borçlarımızı tahsil etmemizi engellemeyecektir. Sözleşmenin ana edimlerini yerine getirmemiş olmanız halinde sözleşmeden ve yasadan kaynaklanan haklarımıza dayanarak uğramış olduğumuz zarar, ziyan ve gelir kaybının tahsili amaçlı ek ücretler talep edebiliriz.
REZERVASYON İPTALLERİ

Kiralama işleminizi, aracı teslim alacağınız zamandan en az 6 saat öncesine kadar ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz. Kiralamaya 6 saatten daha az kalan sürelerde işlemin iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın size teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir (1) günlük kira bedeli iade edilmeyecektir. Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde (15 Haziran-15 Eylül arası ve bayramlar) ücretsiz rezervasyon iptali kiralamaya 24 saat kala sona erecek ve 1 günlük kiralama ücreti iade edilmeyecektir.
Rezervasyon iptalleriniz için +90 507 858 54 54 no`lu rezervasyon merkezimizi arayabilirsiniz.